Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$28,408.48
-0.65
ETH
$1,813.20
-0.92
LTC
$93.05
-0.62
DASH
$58.82
-2.23
XMR
$157.98
+1.18
NXT
$0.00
-4.44
ETC
$21.14
+1.98
DOGE
$0.08
+9.58
ZEC
$37.72
-2.43
BTS
$0.01
-0.35

DOGE Aşığı Elon Musk’tan Yatırım Tavsiyesi: Panik Yapmayın!

0 170

DOGE aşığı Elon Musk, Twitter’ı satın almak için anlaşmaya vardıktan sadece birkaç gün sonra hisse senedi alım satımı konusunda finansal tavsiye veriyor.

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk yatırım tavsiyesi veriyor

Geçtiğimiz saatlerde Tesla ve SpeaceX CEO’su Elon Musk, hisse senetlerinin ne zaman alınıp satılacağına dair bazı yatırım tavsiyeleri paylaştı. Musk’a göre, servetini nasıl artıracağı konusunda kendisine çok soru soruluyor. Net serveti 260 milyar doları aşan teknoloji milyarderi, insanlara inandıkları ürün ve hizmetleri üreten şirketlerden hisse senedi almalarını tavsiye ediyor:

Yalnızca ürün ve hizmetlerinin daha kötüye gittiğini düşünüyorsanız satış yapın. Piyasa düştüğünde panik yapmayın. Bu uzun vadede işinize yarayacaktır.

Musk, insanların yalnızca “ürün ve hizmetlerinin daha kötü bir eğilim gösterdiğini düşündüklerinde” hisselerini satmaları gerektiğini söylüyor. Ayrıca, yatırım ipuçlarını paylaştığı yaklaşık 90 milyon takipçisine “bu yöntem, uzun vadede size iyi hizmet edecek” diyor. 2022 Forbes gerçek zamanlı milyarderler listesine göre Musk, 268,2 milyar dolarlık net değeriyle dünyanın en zengin insanı. Tesla ve SpaceX’in sahibi kısa süre önce 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla mikroblog platformu Twitter’ı devraldı.

Morgan Stanley, 13 milyar dolarlık finansman sağlamayı taahhüt etti

Anlaşmanın bir parçası olarak, Morgan Stanley ve diğer finans kuruluşları, Tesla ve diğer şirketlerdeki hisselerine karşı Musk’a 12,5 milyar dolarlık marj kredisi ile birlikte 13 milyar dolarlık finansman sağlamayı taahhüt etti. Musk’ın kendi başına yaklaşık 21 milyar dolarlık öz kaynak finansmanı sağlaması bekleniyor. Musk’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu en son Tesla hisse senedi satışlarının değeri yaklaşık 4 milyar dolar.

DOGE Aşığı Elon Musk'tan Yatırım Tavsiyesi

Bu arada, Twitter geçen hafta Musk devralmadan önceki son çeyrek sonucu olan bu yılın ilk çeyreğinde 1,2 milyar dolarlık gelir ve 513 milyon dolarlık net gelir üzerinden 128 milyon dolarlık işletme zararı bildirdi. Şirket, Mart çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre %15,9 artışla 229 milyon ortalama para kazanılabilir günlük aktif kullanıma (mDAU) sahip olduğunu söylüyor.

Dogecoin (DOGE) Twitter ödemelerinde kullanabilir

kriptohaberbulteni.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Twitter’ın en büyük baş belalarından biri olan bot hesaplardan kurtulmak için Elon Musk’un Dogecoin’i kullanma planları olabilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.