Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,833.55
+2.26
ETH
$1,767.04
+2.79
LTC
$93.07
+3.02
DASH
$59.15
+2.6
XMR
$162.17
+0.43
NXT
$0.00
+2.26
ETC
$20.33
+3.57
DOGE
$0.07
+1.8
ZEC
$36.06
+3.5
BTS
$0.01
+2.06

THORChain Nedir? RUNE Coin Nasıl Alınır?

0 199

THORChain nedir? THORChain, blok zincirleri arasında varlık ticaretini mümkün kılan merkeziyetsiz bir likidite protokolüdür. Bu makalede, THORChain nedir, ne sunar, RUNE coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberbulteni.com olarak, projeyi merak eden okurlarımız için derledik.

THORChain nedir? Proje ne sunuyor?

2019 yılında piyasaya sürülen THORChain, kullanıcıların, kripto paralarını farklı blok zincirleri arasında takas edebilmelerini sağlayan bir blockchain projesidir. Proje, kendi ağına geçmeden önce, Cosmos blok zinciri üzerinde hizmet veriyordu. THORChain, merkeziyetsiz bir likidite değişim protokolü olarak çalışır. Projenin yerel kripto para birimi RUNE coin’dir. Protokol, likidite havuzları oluşturmak için kullanılabilir. Likidite havuzları, akıllı sözleşmelere kilitlenmiş kripto para koleksiyonlarıdır. Bu havuzlar, kripto varlıklarının, mevcut piyasa dinamiklerindeki fiyatından alınıp satılmasına olanak tanır.

THORChain protokolü, birçok protokolün aksine varlıkların değerini belirlemek için emir defterlerini kullanmaz. Bunun yerine fiyatlar, likidite havuzlarındaki varlıkların oranına göre, otomatik piyasa yapıcı (AMM) aracılığıyla belirlenir. Proje kâr amacı gütmez. Protokol içinde kullanıcıların ödediği tüm işlem ücreti vb. masraflar, doğrudan kullanıcılara dağıtılır. Protokol, kullanıcılara staking, kripto takası, farklı blok zincirlerine bağlanarak ticaret yapma ve AMM ile çalışan likidite havuzları ve çeşitli etkinlikler gibi hizmetler sunar. Proje, diğer blok zincirlerine bağlanmak için Bifrost adı verilen düğümleri kullanır. Bifrost, ağı diğer blok zincirlerine entegre etmek için bağlantı protokolü olarak çalışır.

RUNE coin nedir? Ne için kullanılır?

RUNE coin, THORChain projesinin yerel kripto para birimidir. Kripto para, yönetişim tokeni olarak da çalışır. RUNE sahipleri, platformun geleceğini etkileyen karar alma süreçlerinde oy kullanabilir ve değişim için teklifler sunabilir. Token, Binance Smart Chain’de B-2, Ethereum Blockchain’de ise ERC-20 akıllı sözleşmeleriyle mevcuttur.

RUNE coin, likidite havuzlarını doldurmak için kullanılır ve ağda işlemleri onaylamak için kullanılır. Platformun etkinliklerinde kullanıcılara RUNE ödülleri dağıtılır. RUNE sahipleri, varlıklarını stake edebilir. Tokenlerini belirli bir vadeyle kilitleyen token sahipleri, vade sonunda pasif gelir elde edebilir. Yazının yazıldığı sırada neredeyse 4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan RUNE, en büyük 44. kripto para konumundaydı. Maksimum arzı 500 milyon olarak sınırlandırılan tokenin 330,6 milyonu ise dolaşımda bulunuyordu. Bu sayı, maksimum arzın %66’sına denk geliyor.

Avantajları nelerdir?

RUNE token staking özelliğine sahiptir. Bu, token sahiplerinin varlıklarını belirli bir vadeyle kilitleyerek vade sonunda pasif gelir elde edebileceği anlamına gelir.Ağın kullanıcıları, birçok blok zinciri arasında geçiş yapabilir ve varlıklarını alıp satabilir.Platform, oldukça hızlı bir biçimde çalışmaktadır. Kullanıcılar, düşük işlem ücretlerine rağmen yüksek hızda çalışan protokolde, dakikalar içerisinde işlem onayı alabilir.Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, geçtiğimiz günlerde RUNE ile ilgili bir pariteyi kullanıcılarına sundu. Bu, kripto paranın fiyatında bir yükseliş trendini tetikleyebilir.

Dezavantajları nelerdir?

Protokol, çoğunlukla likidite ve blok zinciri entegrasyonları üzerine kuruludur. Dar bir kullanım alanına sahip olması, projenin herkese hitap etmemesine neden olmaktadır.Kullanıcıların RUNE coinlerini sanal cüzdanlarda saklaması, siber saldırı ihtimalini artırmaktadır. Bu problem, varlıkların bir donanım cüzdanına taşınmasıyla aşılabilir.

THORChain nedir? RUNE coin nasıl alınır?

RUNE coin mevcut olarak Binance, Kucoin ve FTX gibi kripto borsaları tarafından listelenmektedir. THORChain projesi ile ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.