Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,720.12
+0.73
ETH
$1,780.63
+1.72
LTC
$93.85
+1.5
DASH
$60.32
+1.14
XMR
$165.59
+2.51
NXT
$0.00
+0.73
ETC
$20.37
-0.25
DOGE
$0.07
+0.05
ZEC
$36.70
+3.73
BTS
$0.01
-0.35

MOBOX Nedir? MBOX Coin Nasıl Alınır?

0 127

MOBOX nedir? MOBOX (MBOX), DeFi ve NFT öğelerini bünyesinde barındıran Blockchain tabanlı bir oyun platformudur. Bu makalede MOBOX nedir, ne sunar, MBOX coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına erişebilirsiniz.kriptohaberbulteni.com olarak, sizin için derledik. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

MOBOX nedir?

MOBOX, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş bir NFT oyun projesidir. DeFi ve NFT alanındaki öğeleri de bünyesinde barındıran proje, oyna-kazan (P2E) modeline sahip bir oyun platformu olarak çalışır. Platform içerisinde kullanıcılar, ücretsiz bir biçimde oyun oynayabilir ve NFT ve DeFi ürünleri üzerinden gelir elde edebilir. Platform, merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olarak yönetilir. Kullanıcılar, platformun DAO’sunda oy kullanabilir ve projenin geleceğini şekillendirebilir. Bunun yanında projenin MBOX coin isimli bir yerel kripto para birimi bulunur. MBOX sahipleri, platformun sunduğu verim çiftçiliği gibi çeşitli ürünler aracılığıyla kazanç elde edebilir.

Platform, kullanıcıları ödüllendirmek için zengin bir ekonomiye sahiptir. Kullanıcılar, metaverse oyunundaki görevleri tamamlayarak token ödülleri kazanabilir. Platform, kullanıcılara likidite madenciliği ve NFT staking gibi merkeziyetsiz finans ürünleriyle de gelir elde etme imkânı tanır. Kullanıcıların ödül kazanma hızı “karma gücü” isimli bir puanlamaya dayanır. Kullanıcılar, belirli özelliklere sahip MOMO NFT’leri toplayarak hash oranlarını artırabilir ve kazançlarını optimize edebilir. Platformun bir NFT pazarı da bulunur. Bu NFT pazarında kullanıcılar, oyun oynayarak elde ettikleri NFT’leri satabilir, farklı özelliklere sahip NFT’leri alabilir. Ancak, MOMO NFT’lerin pazar yerinde satışa çıkarılması, kullanıcının hash oranının düşmesine neden olur. Tüm bunlara ek olarak platform, NFT’ler için zincirler arası entegrasyon sağlar. Kullanıcılar, varlıklarını Ethereum ve Polygon blok zincirlerine aktarabilir.

MBOX coin nedir? Ne için kullanılır?

MBOX coin, Blockchain oyun platformu MOBOX’ın yerel kripto para birimidir. Kripto para, Binance Smart Chain üzerinde BEP-20 akıllı kontratı ile oluşturulmuştur. Bir yönetişim tokeni olan MBOX, platformun DAO’sunda kullanılabilir. Token sahipleri, DAO’da alınan yönetim kararlarında oy hakkına sahiptir. Token sahipliğine dayalı bu yönetişim anlayışı, ağın merkeziyetsizliğini sağlar. Öte yandan MBOX, yalnızca yönetişim amacıyla kullanılmaz, tokenin platform içerisinde çeşitli kullanım durumları bulunur. MBOX coin, platform içerisinde çoğunlukla ekonomik teşvik görevi görür. Staking özelliğine sahip olan token, kullanıcılara çeşitli yollardan gelir elde etme imkanı tanır. 

Token sahipleri, varlıklarını belirli bir vade ile kilitleyerek (stake ederek), vade sonunda ek token ödülleri kazanabilir. Kullanıcılar, token aracılığıyla oyun içindeki ek savaş süresi gibi öğeleri satın alabilir ve ödül çekilişlerine katılabilir. Bunun yanında kullanıcılar, MBOX coin’i kullanarak NFT pazarından ticaret yapabilir, borsalarda alım-satım işlemi gerçekleştirebilir ve verim çiftçiliği üzerinden token kazanabilir. Yazının yazıldığı sırada MBOX coin, 222 milyon dolar civarındaki piyasa değeri ile en büyük 251. kripto para birimi konumundaydı. Buna ek olarak, tokenin 1 milyar adetlik maksimum arzının %8’ine denk gelen 80 milyon MBOX dolaşımda bulunuyordu. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 14 Nisan 2022 tarihinde MOBOX ödülleri için bir duyuru yayınladı. Bu, MBOX coin’in fiyat hareketinde bir yükseliş trendini tetikleyebilir.

MBOX coin nasıl alınır?

MBOX coin, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance dahil, birçok kripto borsası tarafından listelenmektedir. MOBOX projesi ile ilgilenen yatırımcılar; Binance, Gate.io, Phemex, ZT gibi kripto borsalara üye olabilir. Eksiksiz bir şekilde üye olup cüzdanlarına para yatıran kullanıcılar, tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.