Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

PAX Gold (PAXG) Nedir?

0 168

PAX Gold (PAXG) nedir? PAX Gold (PAXG), değeri altına endeksli, Ethereum tabanlı bir kripto para projesidir. Bu makalede PAX Gold nedir, ne sunar, PAXG nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberbulteni.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

PAX Gold (PAXG) nedir?

Stabil coinler, gerçek dünyadaki bir varlığın değerini 1:1 oranında takip eden kripto paralardır. Bu kripto paralardan biri olan PAX Gold Ethereum tabanlı bir stabil coin projesidir. PAXG, altının ons bakımdan değerini 1:1 oranında takip eder. 1 PAXG, 1 ons altına eşittir. Paxos şirketi tarafından 2019 yılında piyasaya sürülen stabil coin, altın gibi fiziksel emtiaların kolay taşınabilir ve transfer edilebilir varlıklar olmaması nedeniyle basılmıştır. Şirket, stabil coin ile altının ticaretini ve transferini daha kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Birçok kripto para borsasında işlem gören PAX Gold, yatırımcıların kripto para piyasasından çıkmadan altına yatırım yapmasına olanak tanır. PAXG gibi stabil coinler, piyasanın aşırı korku içinde olduğu dönemlerde yatırımcılar için güvenli bir liman görevi görür. Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen stabil coin, blok zinciri içerisinde birçok protokol ile entegredir. Kullanıcılar, stabil coinlerini ağ üzerindeki cüzdanlara ekleyebilir, varlıkları ile Ethereum ağındaki hizmetleri satın alabilir ve kripto para ticareti yapabilirler. Başlangıçta Ethereum tabanlı ERC-20 akıllı sözleşmesiyle oluşturulmuş bir token olarak piyasaya sürülen PAX Gold’un Binance Chain ve Solana ağında oluşturulmuş versiyonları da bulunur.

Avantajları nelerdir?

PAX Gold’un Ethereum, Binance Chain ve Solana blok zincirlerinde oluşturulmuş versiyonları bulunur. Bu neden PAX’ın erişilebilirliği oldukça yüksektir. Kullanıcılar, dünyanın herhangi bir yerinden dijital altın satın alabilir ve taşıyabilir.Altın tabanlı stabil coin, London Good Delivery’nin küresel ölçekte kabul edilen ons birimine endekslidir. Kullanıcılar, ons birimine endeksli dijital varlık aracılığıyla ticaret yapabilir.PAX Gold sahipleri, varlıklarını Paxos platformunda dolar veya lira gibi itibari para birimlerine dönüştürebilir ve elde ettikleri paraları cüzdanlarına aktarabilir.Altın, özellikle kriz dönemlerinde yatırımcıları kendine çeken bir emtiadır. Kripto piyasasının çalkantılı ve aşırı korku içinde olduğu bir dönemde yatırımcılar, varlıklarını stabil coinlere dönüştürerek riskten korunabilir.

Dezavantajları nelerdir?

PAX Gold, ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. Ethereum, token oluşturma konusunda lider blok zinciridir. Bu nedenle ağ içerisindeki ERC-20 tokenleri arasında rekabet oldukça yüksektir.PAXG, altına endeksli bir stabil coin’dir. Bu, kripto paranın, altın fiyatında veya tedarikinde yaşanacak herhangi bir küresel sorundan olumsuz etkilenebileceği anlamına gelir.Stabil coinler her ne kadar yatırımcılara güven sağlasa da oynaklığı düşük varlıklardır. Bu nedenle, genel kripto paralardan elde edilebilecek yüksek kâr fırsatlarını sunmaz.

PAX Gold (PAXG) nasıl alınır?

PAXG, birçok kripto para borsasında işlem gören bir kripto para birimidir. Mevcut olarak Binance, Bybit, FTX, Bitget, Mandala Exchange gibi kripto borsaları stabil coin’i listelemektedir. PAX Gold’u satın almak isteyen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak varlığı satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.