Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

Elon Musk’ın Son Yatırımıyla “Bu Altcoin’i Al” Aramaları Patladı!

0 117

Google arama verilerinin analizi, popüler altcoin Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığının açıklandığı 25 Nisan 2022’de, dünya çapında “Dogecoin Satın Al” ifadeleri için yapılan çevrim içi aramaların yüzde 392 oranında patladığını ortaya koyuyor. İşte detaylar…

Popüler altcoin Dogecoin için satın alma aramaları patlama yaşadı

CryptoWallet.com’dan bir sözcü, bulgular hakkında yorum yaparken “Elon Musk sadece dünyanın en zengin insanı değil, aynı zamanda Dogecoin’in en açık sözlü destekçilerinden biri. Musk’ın tek tweet’leri ve yorumları kripto para biriminin fiyatında bir artışa yol açtı,” ifadelerini kullandı. Ayrıca, şunları da söyledi:

Musk’ın Twitter’ı satın aldığı haberi patladığından beri Dogecoin, haberler geldikçe, beklendiği gibi yüzde 20’nin üzerinde arttı. Bu bulgular, Elon Musk’ın yalnızca ana akım sosyal medya platformlarında değil, aynı zamanda kripto para dünyasında da sahip olduğu etki ve güce dair büyüleyici bir fikir sunuyor.

Google’da “Dogecoin Nasıl Alınır” aramaları da aynı gün yüzde 301 artış gösterdi ve “Dogecoin Nedir” aramaları da yüzde 237 arttı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alımı: İşte detaylar

kriptohaberbulteni.com olarak da bildirdiğimiz üzere büyük sosyal medya platformu Twitter Pazartesi günü yaptığı açıklamada, tamamı Elon Musk’a ait olan bir kuruluş tarafından 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınması için kesin bir anlaşmaya girdiğini söyledi. Bir basın açıklamasına göre, anlaşma şartlarına göre, Twitter hissedarları, sahip oldukları Twitter adi hisselerinin her bir hissesi için hisse başına nakit olarak 54.20 dolar alacaklar.

Bu 28 Altcoin İçin Bugün Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Anlaşma, Twitter Yönetim Kurulu tarafından oybirliğiyle onaylandı ve platform hissedarlarının onayına bağlı olarak bu yıl içinde gerçekleşmesi bekleniyor.  Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Twitter’ın özel bir şirkete geçmesi ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şirket olarak dokuz yıllık faaliyetini sona erdirmesi bekleniyor. Satın alım, Musk’ın sosyal medya şirketindeki yüzde 9 hissesini açıkladığı son gün olan 1 Nisan’da Twitter’ın kapanış hisse fiyatına yüzde 38’lik bir primi temsil ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.