Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$28,476.26
+0.1
ETH
$1,821.52
-0.12
LTC
$92.79
+3.58
DASH
$58.84
+0.32
XMR
$157.13
+0.26
NXT
$0.00
-4.44
ETC
$21.15
+2.27
DOGE
$0.08
+7.06
ZEC
$38.12
-1.37
BTS
$0.01
+0.17

Bu NFT Coin’in Hesabı Hacklendi: Milyonlar Çalındı!

0 160

NFT coin projesi olan Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) resmi Instagram hesabını hacklendi ve takipçilerini bu öğleden sonra NFT’lerini göndermeye çeken kötü niyetli bir bağlantı yayınlandı. Dolandırıcılar En az 2,7 milyon dolar değerinde bir çekimle kaçtılar.

NFT coin projesinin Instagram hesabı hacklendi ve milyonlar gitti

Yine Bored Ape Yacht Club (BAYC) üyesi, yüksek değerli NFT’lerini bir saldırıda kaybetti. Bugün kötü niyetli bir oyuncu, mavi çipli NFT coin projesinin Instagram hesabını hackledi ve Ethereum cüzdanlarından NFT’leri boşaltan kötü niyetli bir bağlantı yayınladı. Bored Ape Yacht Club, saldırı gerçekleştikten kısa bir süre sonra sosyal medya kanallarında saldırıyla ilgili uyarılarda bulundu.

Bağlantı, aranan koleksiyonun bu hafta lansmanı yapılacak olan Otherside projesi için arazi parçalarını basmak için bir açılış sayfası olarak etiketlendi. Ancak kurbanlar bağlantıya tıklayıp cüzdanlarını bağladıklarında istemeden NFT’lerini bilgisayar korsanına göndermeyi kabul etmiş oldular.

Etherscan verileri, saldırganın mevcut fiyatlarla her biri 420.000 doların üzerinde olan dört Bored Apes dahil olmak üzere 91 NFT çaldığını gösteriyor. Bored Ape’e bağlı Mutant Ape Kennel Club ve Bored Ape Kennel Club koleksiyonlarından 10 NFT daha, bir Deadfellaz NFT ve iki CloneX NFT çaldılar. Uzmanlar, mevcut taban fiyatlara dayanarak, saldırının maliyetinin en az 960 Ethereum veya yaklaşık 2,7 milyon dolar olarak hesaplıyor.

Bu saldırı ilk değil

Bugünkü hack, BAYC topluluk üyelerini hedef alan bir dizi saldırının sonuncusu. Benzer bir saldırı kriptohaberbulteni.com haberlerinde de yer verildiği üzere, bu ayın başlarında kötü niyetli bir aktörün projenin Discord sunucusunu hacklediği zaman meydana geldi. Kimlik avı saldırganları, NFT’lerin yüksek değeri nedeniyle geçmişte özellikle Bored Ape sahiplerini hedef aldı. Şubat ayında, OpenSea gibi davranan bir kimlik avı saldırganı, çoğu BAYC koleksiyonundan olan 3 milyon doların üzerinde NFT coin çaldı.

BAYC üyeliği için giriş fiyatı, projenin merakla beklenen Otherside lansmanına kadar şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Fiyatlar yükselmeye devam ettikçe, fırsatçılar, Bored Ape topluluğunun pahasına kâr etmenin yollarını giderek daha fazla buluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.