Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$28,116.85
+0.06
ETH
$1,775.11
-1.75
LTC
$92.15
+0.78
DASH
$61.76
-1.76
XMR
$159.81
+4.2
NXT
$0.00
-7.09
ETC
$20.26
-3.3
DOGE
$0.08
-3.85
ZEC
$36.81
+1.1
BTS
$0.01
-2.18

STX Coin Nedir? Stacks (STX) Coin Yorum ve Geleceği 2022

0 52

Bu yazımızda STX coin nedir, kripto para birimi Stacks nedir, STX coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stacks, merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için Bitcoin’in güvenliğinden ve sermayesinden yararlanan açık kaynaklı bir blok zinciri ağıdır. Stacks ekosistemi, Bitcoin üzerinde kullanıcıya ait bir internet oluşturmak için çalışan bağımsız varlıklar, geliştiriciler ve topluluk üyelerinden oluşan bir koleksiyondur.

STX Coin Nedir?

Stacks 2.0, Bitcoin ağını etkileyen yardımcı program ve ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alan Blockstack’in yeniden markalanmış ve yükseltilmiş yinelemesidir. Akıllı sözleşmelerin ve dApp’lerin Bitcoin ağında dolaylı olarak kullanılmasına yardımcı olan bir Katman-1 blok zinciridir.

Bunu başarmak için ekip, Bitcoin ve Stacks blok zincirlerini birbirine bağlayan Transfer Kanıtı (PoX) olarak adlandırdıkları yeni ve benzersiz bir fikir birliği mekanizması yarattı. Bu tasarımda Stacks blok zinciri akıllı sözleşmeleri içerirken, Bitcoin katmanı kesinlik ve güvenlik katmanı görevi görür. Lider seçimleri Bitcoin blok zincirinde gerçekleşirken, bağlı Stacks blok zincirine yeni bloklar yazılır.

Bu ağ yapısında, Stacks blok zinciri işlemleri, Bitcoin blok zincirinden bağımsız olarak ölçeklenebilir. Bitcoin’in zinciri yalnızca güvenlik ve kesinlik için gereklidir. Bu, Stacks blok zincirindeki binlerce işlemin, Bitcoin blok zincirinde yalnızca tek bir karma ile sonuçlandığı anlamına gelir.

Bu Stacks işlemleri, Bitcoin’de her blok oluşturulduğunda otomatik olarak Bitcoin’de kapatılır. Ayrıca Stacks, saniyeler içinde onay sağlayan yeni bir mikro blok konsepti sunar. Mikro blok fikri, PoX gibi teorik olarak daha hızlı bir konsensüs algoritmasının, her yeni blok madenciliği yapıldığında Bitcoin’e yerleşen mikro blokları kullanabileceği, ölçeklenebilirlik araştırmasının ana yönüdür.

Böylece Bitcoin, Yığın yerleşim protokolü olarak hizmet eder. Bitcoin blok zinciri ve blokları nihai gerçek olarak hizmet eder ve Stacks blok geçmişinin karmaları Bitcoin’de arşivlenir. Stacks ekibi, üç alanda da kanıtlanmış mükemmellik geçmişi nedeniyle Bitcoin’i çözüm, güvenlik ve kesinlik katmanı olarak seçti.

Akıllı sözleşmeler ve dApp’ler, derleyici kullanmayan öngörülebilir bir dil olmanın avantajlarından yararlanan Clarity adlı yeni bir dil kullanılarak programlanır.

Stacks (STX)

Projenin dört ana katmanı vardır:

  • Uygulama katmanı
  • Protokol katmanı
  • Stacks blok zinciri
  • Bitcoin sistemi

Stacks Ekibi

Stacks, 2013 yılında Princeton Bilgisayar Bilimleri Departmanında daha iyi bir internet inşa etme projesi olarak başladı. Bir yıl sonra kurucu ortaklar Ryan Shea ve Muneeb Ali, Y Combinator’dan geçtiler ve ilk Ar-Ge çalışmaları için Princeton’dan bir grup başka bilgisayar bilimcisini işe aldılar. 2017’de Muneeb’in doktora tezi, blok zincirler üzerine inşa edilecek, kullanıcıya ait bir internetin çerçevesini ortaya koydu.

2021’e hızlı bir şekilde ilerleyin ve Stacks, MIT, Princeton ve Stanford’dan önde gelen araştırmacıları içeren küresel olarak dağıtılmış bir ekip tarafından geliştiriliyor. Proje, Hiro Systems PBC’ye (eski adıyla Blockstack PBC ) aittir ve Stacks Open Internet Foundation tarafından denetlenmektedir.

STX Coin Hakkında

STX, öncelikle Clarity akıllı sözleşmelerini yürütmek için yakıt olarak kullanılmak üzere oluşturuldu, ancak Stacks ekosisteminde ek işlevlere sahipler. STX, blok zincirine yeni akıllı sözleşmeler yayınlamak, işlem ücretlerini ödemek ve diğer kullanımların yanı sıra dijital varlıkları kaydetmek için kullanılabilir.

STX coin, başlangıçta ABD tarihindeki ilk SEC onaylı token teklifi yoluyla halka dağıtılması bakımından benzersizdir. Proje ayrıca Aralık 2020’de STX’in mevcut durumundan ABD borsalarında alınıp satılabilir hale gelmek için nasıl hareket edebileceğini özetleyen yasal bir not yayınladı.

Genesis bloğu, 1.3 milyar STX’in basıldığını gördü ve planlanan maksimum 1.818 milyar token arzı var. Genesis bloğu ile basılan tokenler, kurucular, hazine, hisse senedi yatırımcıları, çalışanlar, iki token satışı ve uygulama madenciliği arasında paylaşıldı.

5 Nisan 2021’in en yüksek seviyesi 2,82$ olan STX, 2021’de %8,800’ün üzerinde bir büyüme görmüştü. Fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşerken, 27 Nisan 2021 itibarıyla 2,23$’da kalıyor ve bu da ona, önceki yıllardan itibaren %1,750’lik bir yatırım getirisi sağlıyor. onun ICO’su.

STX token 2021’de inanılmaz bir performans göstermiş olsa da, tokenin uzun vadeli değeri, Stacks ekosisteminin ve ağının büyümesine ve ayrıca Clarity akıllı sözleşmelerine olan talebe bağlıdır. Bu mantıklı çünkü geliştiricilerin blok zincirine akıllı sözleşmeler eklemek için STX tokenlerine ihtiyacı var ve kullanıcılar sözleşmeleri yürütürken yakıt (gas ücretleri) olarak STX tokenlerine ihtiyaç duyuyor.

Stacks, Binance ve bir dizi başka küresel borsada mevcuttur. Kullanılabilirliği yalnızca ABD dışındaki kişiler için ayarlanmıştır.

Stacks (STX) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Stacks, Bitcoin ağının faydasını artırmayı ve akıllı sözleşmeler ve dApp’lerin dahil edilmesi yoluyla DeFi ekosisteminde daha kullanışlı hale getirerek Bitcoin’deki devasa değeri ortaya çıkarmayı vaat eden benzersiz ve yenilikçi bir projedir. Bitcoin için zaten zorlu değer saklama vaadi ile birleştirildiğinde, bunun Bitcoin’in değerini daha da artırması bekleniyor.

Platform ayrıca, kullanıcıların madencilik yapmadan veya gölgeli planlara katılmadan Bitcoin kazanmaları için bir yol yaratmada benzersizdir. Kullanıcılar STX tokenlerini kilitleyerek doğrudan BTC kazanabilirler. Başka bir blok zincirinden token’ları kilitleyerek pasif olarak BTC kazanmanın mümkün olduğu ilk kez bu.

Blok zinciri topluluğunun Stacks’i ne kadar hızlı benimsediğini ve Bitcoin’e akıllı sözleşmeler eklemenin aslında insanların Ethereum gibi dApp’ler için tasarlanmış diğer ağlardan uzaklaşmasına neden olup olmadığını görmek ilginç olacak.

Şimdiye kadar, yükselen token fiyatı göz önüne alındığında, Stacks’ın coşkusu açık görünüyor.

Stacks (STX) Grafiği

STX Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 STX Coin 18.60 TL TL’den işlem görüyor. STX Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -3.04% değişim gösterdi. STX Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 70,616,459 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 1,314,436,454 $ dolar seviyesinde.

STX Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 STX Coin 1.26 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle STX Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 3.61 dolarla kaydetti. Bununla birlikte STX yılın en düşük seviyesini ise 0,5023 dolarla belirledi.

Kaynak: Coinkolik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.