Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,188.80
+0.1
ETH
$1,903.65
-0.04
LTC
$95.87
+0.72
DASH
$43.31
+1.69
XMR
$149.71
+1.66
NXT
$0.00
-9.91
ETC
$18.20
-0.05
DOGE
$0.07
+0.66
ZEC
$32.26
+0.5
BTS
$0.01
+15.21

Künefeyi NFT’ye Dönüştüren Tatlıcı, Metaverse’te Şube Açtı

0 168

Geçtiğimiz aylarda künefe, dolama, baklava gibi tatlıları retro oyunlardan ilham alarak NFT’ye dönüştüren tatlı restoranı, yeni şubesini metaverse’te açtığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Metaverse trendine her geçen gün birçok farklı sektörden şirketler katılmaya devam ediyor. Türkiye’den bu alana bir tatlı restoranı da katıldı. Daha önce künefe, dolama, baklava gibi tatlıları NFT’ye dönüştürerek büyük yankı uyandıran tatlı restoranı, Karaköy’deki yeni fiziksel şubesinin açılışını ilk önce metaverse üzerinden yaptı.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini vurgulayan Beyzade Künefe Kurucu Ortağı Mahmut Saman, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Geçtiğimiz ay bir döneme damgasını vurmuş retro oyunlardan ilham alarak künefe, baklava, dolama gibi geleneksel tatlılarımızın NFT versiyonlarını üretmiş ve en büyük NFT pazarı OpenSea’da satışa çıkarmıştık. Bu çalışmamız müşterilerimizin çok ilgisini çekti. Dijital trendleri yakından takip eden bir tatlı restoranı olarak müşterilerimize yeni şubemizi önce metaverse’te deneyimleme imkanı sunuyoruz.”

Metaverse Üzerinde Gezilebilen Künefe Sergisi

Müşterilerin OVR platformu üzerinden metaverse’teki tatlı dükkanına ulaşabildiklerini belirten Saman, sözlerine şöyle devam etti;

“Beyzade Künefe’nin yeni şubesini Karaköy’de açmak için hazırlanıyoruz. Bu süreçte artırılmış gerçeklik platformu OVR üzerinde yeni şubemizin metaverse’te bulunan arazisini satın aldık ve tatlı restoranımızı Karaköy’ün sanal versiyonunda, aynı konumda inşa etmiş olduk. Beyzade Künefe’nin metaverse şubesini ziyaret eden müşterilerimiz, platformda künefe çeşitlerinin sergilendiği sanal bir sergi koleksiyonunu gezebilecek, hatta künefe ve diğer tatlı alışverişlerini bile bu sanal şubeden yapabilecek.”

“Bir İlke İmza Atarak Metaverse’e Katıldık”

NFT ve metaverse gibi kavramların her sektörden, her ölçekteki marka için geleceğin nasıl olacağına dair büyük ipuçları taşıdığını dile getiren Mahmut Saman, açıklamalarında şu ifadelerle sonlandırdı:

“Beyzade Künefe olarak daha önce Alien Invasion, Space Invaders, Pac-Man gibi bir döneme damgasını vuran retro oyunlardan yola çıkarak künefe, baklava, dolama, Antep fıstığı NFT’leri ürettik. Şimdi de bir ilke imza atarak müşterilerimizin karşısına metaverse’te çıkıyoruz. Karaköy’de açılacak yeni şubemizi, sanal evrende deneyimleme fırsatı sunuyoruz. Dijital trendleri yakından takip ederek yalnızca meraklılarının değil, herkesin ilgisini çekebilecek yeni projeleri de hayata geçireceğiz.”

“Metaverse Şubesinin Karaköy’deki Yeni Beyzade Künefe Şubesinden Önce Açılması Anlamlı Oldu”

Çalışmaya imza atan Volantis Digital Agency kreatif ekibinden Beyza Yüncüoğlu da şöyle konuştu;

“Üç boyutlu modelleme tekniklerini OVR platformuyla birleştirerek güzel bir çalışmaya imza attığımızı düşünüyorum. NFT künefe projemizi müşterilerimizle paylaşırken metaverse çalışmalarımızın sürdüğünü de aktarmıştık. Metaverse şubesinin Karaköy’deki yeni Beyzade Künefe şubesinden hemen önce açılması anlamlı oldu.”

Kaynak: Coinkolik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.