Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$28,408.48
-0.65
ETH
$1,813.20
-0.92
LTC
$93.05
-0.62
DASH
$58.82
-2.23
XMR
$157.98
+1.18
NXT
$0.00
-4.44
ETC
$21.14
+1.98
DOGE
$0.08
+9.58
ZEC
$37.72
-2.43
BTS
$0.01
-0.35

İran’daki Kullanıcıların OpenSea’ye Girişi Engellendi

0 171

Uluslararası yaptırımlar ve Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı konusunda artan tartışmaların ortasında İran IP adreslerine sahip OpenSea kullanıcılarına ait hesaplar iptal edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase, Kraken ve Binance gibi büyük kripto para borsaları üzerinde platformlarında bulunan tüm Rus kullanıcıları ve finansal kuruluşlara erişimi kısıtlamaları yönünde baskı arttıkça, kripto sektöründeki diğer büyük katılımcılar da uyarıya kulak veriyor. Bu sorundan yalnızca kripto para borsaları etkilenmiyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir NFT pazarı olan OpenSea de yasaklamalar yaptı.

Son zamanlarda hizmete erişemeyen koleksiyonerlerin ve sanatçıların hesaplarına göre, OpenSea Cuma günü İranlı kullanıcıları engellemeye başladı. Memnun olmayan çok sayıda kullanıcı, sürpriz önlemlere duydukları öfkeyi ifade etmek için Twitter’a başvurdu.

OpenSea’nin bir sözcüsü, gerçekten de yaptırım uygulanan bölgelerdeki kullanıcıların yasakladığını doğruladı. Pazar temsilcisi CoinDesk’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“OpenSea, Amerika Birleşik Devletleri’nin yaptırım listesindeki bireylerin ve alanların OpenSea’de NFT satın alma, satma veya transfer etme dahil olmak üzere hizmetlerimize erişmesini yasaklıyor.”

Sözcü, “Yaptırım uygulanan bireyler veya kuruluşlar ile yaptırım uygulanan ülkelerde yaşayanlar için sıfır tolerans politikamız var” dedi.

Ayrıca, kripto para borsaları üzerindeki baskı da arttı. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ve ABD Hazine Bakanlığı bu hafta ana kripto para borsalarına bir emir yayınladı. Yönergeye göre, Biden yönetimi kripto para borsalarından “Rusların kripto para birimini kaçış yolu olarak kullanmadığını” garanti etmelerini istedi.

OpenSea durumunda, kesinti beşten fazla İranlı OpenSea kullanıcısı tarafından rapor edildi, bunlardan üçü İran’dayken hizmeti kullandığını kabul etti. Nima Leo Photos, platformdaki koleksiyonlarının artık görüntülenemediğini belirtti.

İranlı bir OpenSea kullanıcısı olan Arman, pazarı ziyaret etmeye çalışırken hata aldığın bildirdi. Arefeh Norouzii, Cuma günü erken saatlerde doğrulanmış hesaplarının “sebepsiz yere” kaldırıldığını söyledi.

Bu arada, ticaret platformları ve oyunlar gibi merkezi olmayan uygulamalar oluşturmaya yardımcı olan geliştirici aracı Infura, Venezuela’da erişimi engelledi. Sonuç olarak, kullanıcıların bu tür uygulamalarla bağlantı kurması için en popüler cüzdan ve arayüz araçlarından biri olan MetaMask kullanılamaz hale geldi.

Kaynak: Coinkolik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.