Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$28,116.85
+0.06
ETH
$1,775.11
-1.75
LTC
$92.15
+0.78
DASH
$61.76
-1.76
XMR
$159.81
+4.2
NXT
$0.00
-7.09
ETC
$20.26
-3.3
DOGE
$0.08
-3.85
ZEC
$36.81
+1.1
BTS
$0.01
-2.18

MetaMask, Bazı Bölgelerde Erişimi Kısıtladığını Açıkladı

0 206

Ethereum ekosisteminin önemli iki parçası Infura ve MetaMask, yaptırımlar çerçevesinde bazı kullanıcılara erişimi kısıtlamak için harekete geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ConsenSys tarafından kontrol edilen kripto cüzdanı ve altyapı sağlayıcısı ortak bir blog gönderisinde “MetaMask ve Infura, yasal uyumluluk nedeniyle belirli yargı bölgelerinde kullanılamıyor” mesajını yayınladı. Gönderide, bazı bölgelerdeki kullanıcıların bu tip bir hata mesajı alabileceğinden söz edildi. Gönderi daha sonra şu şekilde güncellendi

“Default olarak MetaMask, yasal uyumluluk nedeniyle belirli yargı bölgelerinde kullanılamayan Infura aracılığıyla blockchain’e erişir”

Gönderide “belirli yargı alanları” içerisinde hangi bölgelerin bulunduğu ise belirsizliğini koruyor. Venezuelalı kullanıcılar ise hizmet kesintileri yaşadıklarını ifade ettiler.

Blog gönderisinin ardından Infura, attığı tweet’te, kısıtlamaların amaçlandığını ancak teknik aksaklık sebebiyle çok geniş bir alana yayıldığını ifade edildi.

Projenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi.

“Amerika Birleşik Devletleri ve diğer yargı alanlarından gelen yeni yaptırım direktiflerinin bir sonucu olarak bazı konfigürasyonları değiştirirken, ayarları yanlışlıkla olması gerekenden daha geniş bir şekilde yapılandırdık.

Bu bizim gözden kaçırdığımız bir şeydi ve uyarıldığımız için minnettarız. Ne olduğunu belirledikten sonra sorunu çözebildik ve hizmet geri yüklendi”

Kaynak: Coinkolik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.