Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$28,015.91
-1.74
ETH
$1,768.26
-3.47
LTC
$92.01
-2.65
DASH
$61.55
-3.57
XMR
$159.19
+3.3
NXT
$0.00
-1.74
ETC
$20.23
-3.63
DOGE
$0.07
-4.56
ZEC
$36.28
-4.12
BTS
$0.01
-2.51

Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Akademisyenleri Metaverse’te Toplandı

0 115

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesi akademisyenleri metaverse’te bir araya gelerek tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

GAÜN akademisyenleri Doç. Dr. Adnan Algül, Doç. Dr. Erol Erkan, Doç. Dr. İbrahim Salkıni, Dr. Fehmi Soğukoğlu, Dr. Dilara Tınas, Öğr. Gör. Dr. Mustafa Aksoy ve Araştırma görevlisi Said Sami metaverse alanında faaliyet gösteren Global Meta Work (GMW) şirketi ekibi ile metaverse üzerinden tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Metaverse ekosistemindeki çalışmaların öneminden bahseden GMW şirketi yöneticisi Dr. Metin Çengel şunları söyledi;

“Metaverse alanında özellikle öğrencilerin ve vatandaşların doğru yönlendirilmesi için akademik camianın metaverse evrenini yakından tanıması ve bu sayede akademisyenlerin öğrencileri doğru bilgilendirerek onların bu teknolojiden istifade etmeleri gerekir.”

Toplantıda ayrıca şirket yöneticilerinden Hüseyin Bayer, metaverse teknolojileriyle ilgili kripto para, NFT ve Web 3.0 gibi hususlar hakkında bilgilendirmede bulundu. GMW yetkilileri, ilk kez metaverse deneyimi yaşayan Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi akademisyenlerinin sorularını cevaplandırdı ve onlarla metaverse’te bir gezi yaptı.

Metaverse’ün Eğitime Verebileceği Katkı Konuşuldu

Metaverse teknolojisinin eğitime verebileceği katkıya dikkat çeken İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Adnan Algül, doğru ve uygun bir şekilde kullanıldığında din eğitiminde de bu teknolojiden yararlanılabileceğini söyledi.

Doç. Dr. Erol Erkan ise bu teknolojiden gerek yararlanılması ve gerekse de metaverse evreninin toplumun farklı kesimleri tarafından kabul görebilmesi için hem zamana hem de doğru bilgilendirme ve bilinçlendirmeye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Kaynak: Coinkolik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.