Kripto haberleri, Bitcoin yorumları.
BTC
$27,998.13
+1.84
ETH
$1,774.86
+1.78
LTC
$93.49
+2.13
DASH
$59.27
+1.77
XMR
$161.60
+1.2
NXT
$0.00
+1.84
ETC
$20.36
+1.6
DOGE
$0.07
+0.42
ZEC
$36.28
+2.08
BTS
$0.01
+0.8

Türkiye’de NFT ve Metaverse Üzerine Çalışmalar Yapan Üniversiteler

0 55

Son zamanlarda dünyanın ve Türkiye’nin en çok konuştuğu teknolojilerden olan NFT ve metaverse, birçok sektörün ilgisini çekti. Kişi ve kurumlar bu yeni teknolojinin bir parçası olmak için çalışmalar yapmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye’de sigorta poliçesinin NFT olmasından, Hindistan’da bir çiftin düğününü metaverse’te yapmasına, Güney Kore’deki üniversitelerin mezuniyet belgesini NFT olarak dağıtmasına kadar NFT ve metaverse ile ilgili birçok farklı çalışmalar yapılmaya başlandı.

Türkiye’de de eğitim sektörü NFT ve metaverse teknolojisini yakından takip etmeye başladı diyebiliriz. Özellikle üniversiteler, kendi NFT koleksiyonlarını üretmeye, müfredatlarına NFT ve metaverse konulu dersler eklemeye başladı. Türkiye’de NFT ve metaverse üzerine çalışmalar yapan üniversitelerin hangileri olduğunu sizler için derledik.

Ankara Üniversitesi ‘NFT’ye Giriş’ Dersini Seçmeli Ders Olarak Ekledi

Ankara Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Bölümü’ne “NFT’ye giriş” dersini eklediklerini duyurdu.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi NFT Koleksiyonu Yayınladı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri “Final Dönemi Öğrenciler” temasıyla, sanal gerçeklik destekli NFT sergisi oluşturdu. EBYÜ, öğrencilere yönelik ücretsiz NFT, blockchain kursları düzenleyeceğini açıkladı.

Bartın Üniversitesi Bir İlki Gerçekleştirerek NFT Sektörüne Adım Attı

Bartın Üniversitesi, bilime yön veren Türk-İslam bilim insanlarının biyografilerinin anlatıldığı 30’u aşkın dijital kart koleksiyonunu OpenSea platformunu üzerinden yayınladı. Üniversite, NFT dünyasına ilk adımını bu şekilde attı.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Logosu NFT Oldu, Aynı Zamanda, NFT Derslerini Seçmeli Ders Olarak Ekledi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (İSUBÜ) logosunu NFT olarak OpenSea’de satışa çıkardığını duyurdu.

ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, ISUBÜ’nün yenilikçi bir üniversite olduğunu, NFT derslerini de seçmeli ders olarak açtıklarını belirtti.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde NFT ve Metaverse Dersleri Başlıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde “Introduction to NFT” yani NFT’ye giriş dersi başlatılacak. Dr. Öğr. Üyesi İsmail Erim Gülaçtı’nın yürüteceği ders üniversitenin ilk sosyal seçimlik dersi olacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi, metaverse konusuna da eğilmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda öğrenciler için bir ders başlatmaya karar veren üniversitenin ders duyurusunun ardından kontenjan tamamen doldu.

Nişantaşı Üniversitesinde Metaverse İçeren Bir Ders Başlatılıyor

Nişantaşı Üniversitesi Pazarlama İletişimi Okulu, metaverse konusunun da işleneceği bir ders başlatacağını duyurdu. Üniversitenin bu bahar döneminde açacağı dersin ismi: “Oyunun Yeni Ekosistemi: Pazarlama, Metaverse ve Sporun Evrimi.”

Kaynak: Coinkolik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.